ABONE İŞLERİ
Kartlı Sayaç
1. resim  

KARTLI SAYAÇ KULLANIMI

Abonelerin su kullanım miktarlarının hesaplanması ve kullanım bedelinin peşin olarak ödenmesi esasına dayanan bir ödeme şeklidir. Her sayaca bir abone kartı tanımlıdır. Bu kartlarla abone kredi yükleme noktalarından belli bir ücret karşılığında kredi yükleyebilir. Akıllı kart sayaca okutulduğu zaman kartta bulunan kredi sayaca aktarılmış olur.

Kredi bitiminde su sayacı vanasını kapatır. Abone kartını tekrar sayaca taktığında, karttaki yedek kredi sayaca yüklenerek vana açılır. Böylelikle abonenin yedek kredi miktarı kadar su kullanılabilecek ve aynı zamanda kredi satın alması için ikaz edilecektir.

Aboneler mesai saatleri içerisinde Akıllı Kartlarını abone merkezlerimizden ve akıllı veznelerden (Kiosk cihazlarından)  istediği miktarda kredi yükleyebilir.

Aboneler mesai saati dışında akıllı kartlarına, akıllı veznelerden (Kiosk cihazlarından)  kredi yükleyebilir.

Sayacın endeksi elektronik göstergede görülmektedir tüketim, bakiye, borç, kredi fiyatı ceza ve pil durumu bilgileri görülebilir. Bu bilgiler abone kartı vasıtası ile sisteme aktarılır. Sayaca müdahale olması durumunda, sayaç müdahale tarihini kaydedip cezalı durumuna geçer ve otomatik olarak vanasını kapatıp yetkili personelin müdahalesini bekler.

Akıllı kart sayaca resimdeki şekilde yaklaştırılıp butona basıldığı zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur. Buna istinaden LCD ekranda "YÜKLENEN" mesajı ve miktarı görüntülenir.

Su sayacı yüklenmiş olan kredinin bitmesi durumunda vanasını kapatır. Abone kartını tekrar sayaca taktığında, karttaki yedek/avans kredi sayaca yüklenerek vana açılır. Böylelikle abonenin yedek/avans kredi miktarı kadar su kullanabilecek ve aynı zamanda kredi satın alması için ikaz edilecektir. Sayacın endeksi her iki göstergeden okunulabildiği gibi, elektronik göstergede tüketim, bakiye, borç, kredi fiyatı ceza ve pil durumu bilgileri görülebilir. Bu bilgiler abone kartı vasıtası ile sisteme aktarılır.

KARTLI SAYAÇ AVANTAJLARI

* Kartlı Sistemi kullanan aboneler, faturalı eski sisteme göre suyun bedelini %15 indirimli kullanırlar.

* Faturaların geç ödenmesinden kaynaklanan gecikme faizleri son bulur.

* Faturaların geç ödenmesinden kaynaklanan su kesme işlemi ortadan kalkar.

* Depozito sorunu ortadan kalkar. Önceki yıllarda alınan depozitolar iade edilecek varsa mevcut borcunuza mahsup edilir.

* Mülk Sahibi- Kiracı anlaşmazlıkları son bulur.

* Mülk sahipleri için her kiracı değiştiğinde abonelik işlemi zorunlu olmayacaktır.

* Günün her saatinde 7/24 yükleme yapma imkânı olur.

* Her abonemizin avans kredisi sayaçta hazır bulunacaktır.
 
* Abonemizin su tüketimlerini her an takip edebilmesi ile birlikte suyun kontrollü kullanılması sağlanır.

ALO 185 Çağrı Merkezini aramak için tıklayınız
Çek & Gönder . Talep göndermek için tıklayınız